Bugaci Karikás Csárda története

1993 húsvétján megnyílik a Karikás Csárda. A csárdabelső népi motívumokkal díszített, a kékfestő abrosz, a faragott faszék, a falakra akasztott használati tárgyak mind a pusztai élet hangulatát idézik. A teraszról egy kis fahídon keresztül elénk tárul a végtelen puszta látványa. Kun Péter mesterszakács, a megnyitás óta különös figyelmet fordít a tradicionális magyar konyha jegyeinek megőrzésére. Ebben az időszakban főleg csoportos turizmus jellemző, a pusztát és a csárdát évente több ezer turista látogatja.

2002

Bővítés

Az évek során kialakul egy igényesebb vendégkör, amellyel együtt a csárda is fokozatosan komfortosabbá válik, elnyeri mai formáját. Hozzáépítésre kerül egy vizesblokk, az új fűtésrendszernek köszönhetően pedig a szezon is meghosszabbodik. Megújul az étlap is, hiszen a csoportok mellett egyre jelentősebbé válik az egyéni turizmus is. Ekkor már számos kis családi rendezvénynek is otthont tud adni a csárda.

2002

2006

Bugaci ménes

A vállalkozás tulajdonába kerül a méntelep, az istállók a bugaci ménessel, őshonos álaltokkal együtt.  Több, mint 60 lovat, 50 szürkemarhát, 50 rackabirkát és mangalicákat vásárol a cég. Az állatok tartását 200 hektár legelő biztosítja. Ezzel egy kézbe kerül a csárda, a puszta és csikósbemutató értékesítése is. 

2006

2011

Bogáncs Rendezvényház

Egy új üzletág, az esküszervezés kerül előtérbe. Ennek hatására megépül a Bogáncs Rendezvényház. Az épület tervezője Farkas Gábor, Ybl-díjas építész, aki nagy szakértője a népi építészetnek. Az esküvőknek köszönhetően számos visszatérő vendége lesz a csárdának. 

2011

2018

Gavallér Rendezvényház

Felújításra kerül a Gavallér tanya, – amely egy valaha élt betyárról kapta a nevét! A felújítás után méltán kapja meg a rendezvényház nevet, a tanya helyett. A rendezvényházat, teljes egészében a bugaci puszta öleli körbe, így igazán különleges helyszín esküvők és más családi rendezvények számára.

2018

Írjon nekünk!


Üzenet